Znienawidzone boczki - jak się ich pozbyć?

Większość kobiet (ale także mężczyzn, chociaż rzadziej!), które walczy o piękną figurę uświadamia sobie w pewnym momencie, że ze spodni wylewa im się po bokach niezbyt ciekawie wyglądająca masa... 
Niestety, tłuszcz u pań bardzo lubi odkładać się w tamtej okolicy. Jest to spowodowane przede wszystkim zamiłowaniem do niezbyt dobrego jedzenia oraz braku ruchu,a jeśli nawet ma miejsce aktywność fizyczna, to często ta część ciała jest pomijana.

Od razu Was zmartwię - nie ma jednego ćwiczenia czy środka, który jak za pociągnięciem magicznej różdżki zmniejszy nam boczki. No chyba, że liposukcja, której nie polecam. Aby pozbyć się tłuszczu w tej okolicy, potrzebna jest jego redukcja w całym ciele.

Najważniejszą rzeczą w przypadku boczków jest odpowiednia dieta... Nie chodzi o katowanie się bezsensownymi głodówkami, a o zmianę nawyków żywieniowych. Powinniśmy pić jak najwięcej wody, unikać przetworzonych pokarmów (białego chleba, fast-foodów), słodyczy, czy niezdrowego tłuszczu. Jak powinniśmy jeść? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie tutaj. Pamiętajcie także o Waszych potrzebach energetycznych! Jeśli chcecie schudnąć musicie ograniczyć ilość spożywanych kalorii, ale z głową. Możecie o tym więcej przeczytać w tym poście.

Sama dieta nie wystarczy, chociaż jest ona najważniejsza. 
Przejdźmy zatem do ćwiczeń. Wybierajcie sobie dowolnie i róbcie własne zestawy, które dołączajcie do Waszych treningów. Po jakimś czasie regularnych ćwiczeń powinny pojawić się efekty.

1. Aeroby - musimy pozbyć się tłuszczyku, sama rzeźba nie wystarczy. Niestety... Bieganie, rower, łyżwy, rolki, orbiterek - wszystko to, pomoże nam spalić zbędną masę.

2. Hula - hop, ćwiczy on świetnie mięśnie brzucha, ładnie kształtuje talię oraz doskonale "ubija" wroga, jakim są boczki.

3. Twister to kolejny przyrząd, który może Wam pomóc w tej walce. Nie tylko ćwiczy on mięśnie brzucha, ale także kręgosłupa. Zaletą, jak i w przypadku hula - hopu jest to, że możecie wykonywać te ćwiczenia oglądając ulubiony program w telewizji :)

4. Brzuszki skośne (lewy łokieć do prawego kolana, prawy łokieć do lewego kolana)

5. Nożyce (pionowe, poziome i okrężne)


6. Skrętoskłony


7.Planki, szczególnie boczne

8. Najlepsze na świecie ćwiczenia na boczki - 10 min z Tiffany Rothe. Uwielbiam ten zestaw - ćwiczenia są żwawe, trochę przypominają taniec, uśmiech Tiff jest cudowny, nie są to ćwiczenia siłowe, ale także "lekkie aeroby", dzień po przekonacie się, że macie mięśnie, o których nie mieliście pojęcia. Polecam ten zestaw gorąco! :) Powinniśmy włączyć go do naszego zestawu ćwiczeń. 3 razy w tygodniu + inne ćwiczenia i powinny być efekty.

9. Zestaw plankowy fitappy  - różne ćwiczenia na mięśnie brzucha (zarówno mięsień prosty, jak i mięśnie skośne) Wybierajcie do woli, łączcie w zestawy. Pamiętajcie, aby nie skupiać się tylko na jednym ćwiczeniu, ale zmieniać je regularnie, aby mięśnie się nie przyzwyczaiły. Wtedy efekty będą mniejsze.

Co Wy na to, aby zrobić wyzwanie na boczki i ramiona? :)

Przypominam Wam także o akcji dla Oliwki! Dziewczynka jest ciężko chora, ale możemy jej pomóc ;) 

1. Tutaj wpłacamy pieniądze, każdy grosz się liczy! Każda złotówka może pomóc.

2. Tutaj dołączamy do wydarzenia, aby było nas jak najwięcej. Zaproście także swoich znajomych. Każdy dodatkowy osobnik, to szansa na dodatkowe pieniądze dla Dziewczynki :)


Komentarze

 1. Tiffany jest MEGA! Po dłuższej przerwie, znów do niej wróciłam i te zakwasy na następny dzień... bezcenne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Artykul wart miliona dolarow :) Jeden z najlepszych przeczytanych przeze mnie artykulow w calym zyciu, a przeczytalam ich sporo!


  Moja witryna ... mutant mass

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie Tiffani najlepsza. Uwielbiam z nią ćwiczyć. I zakwasy po jej ćwiczeniach są przyjemne, mimo że obejmują połowe ciała :P

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne ćwiczenia, jak najbardziej można je u siebie wykorzystać. Ja z kolei robię takie: http://www.jestemfit.pl/artykuly/trening/masz-boczki-trening-dla-ciebie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Podziel się swoją opinią :)
Dziękuję za każdy komentarz. Jest mi niezwykle miło, że poświęciłeś mi czas.

Popularne posty