wtorek, 28 lutego 2017

Ku motywacji, czyli nowa tabelka i plany na marzec

Za oknem co raz częściej piękne słońce, na termometrach co raz wyższe temperatury, nieśmiałe pąki powoli pojawiają się na drzewach i krzakach. Co to oznacza? Wiosnę! A w moim przypadku wiosna = wielka radość w sercu. 

Mam nadzieję, że najbliższy miesiąc będzie dla mnie naprawdę dobrym miesiącem. Nic się jednak samo nie zrobi. Aby marzec był piękny i satysfakcjonujący czas wziąć się do roboty. Liczę też na dawkę słońca i trochę pozytywnej energii i będzie naprawdę nieźle. 

Jutro oprócz nowego miesiąca zaczyna się także Wielki Post. To dla mnie czas, w którym co roku pracuję nad sobą. Jest to praca zarówno nad ciałem, jak i nad duchem.
Stąd moje postanowienia na najbliższy miesiąc:

*Mniej stresu i zamartwiania się, ponieważ jest to naprawdę destrukcyjne. Za bardzo przejmuję się głupotami i czas to zmienić.W chwili słabości lepiej pomyśleć o tym co jest w naszym życiu naprawdę ważne i wartościowe, a nie o tym co jest trudne. 

*Panowanie nad budżetem domowym. To wyzwanie zapoczątkowaliśmy z P. już w lutym. Chcemy zobaczyć na co głównie idą pieniądze i odłożyć jeszcze większą sumę na zbliżające się wesele.

*Mniej słodyczy i słonych przekąsek. Ostatnio miałam trochę żywieniowej laby. Ciasta, ciasteczka i czekolady pojawiały się od rodziny, bliskich, znajomych, w pracy i znikąd :) Najadłam się ich już chyba na najbliższy miesiąc, dlatego postanawiam ograniczyć wyżej wymienione pokarmy do minimum. Oczywiście w urodziny mojej siostry pozwolę sobie na kawałek tortu, jednak mniej nachos i orzeszków w paprykowej skorupce to naprawdę dobry pomysł. 

*Powrót do lekkiej aktywności fizycznej. Planuję 3 razy w tygodniu poświęcić 30 min na mały trening. Będzie to pilates/joga, czyli coś wzmacniającego i niezbyt obciążającego. Do tego codziennie 2x30 s deski, aby moje mięśnie brzucha powróciły po operacji do normalności oraz sporo spacerów na świeżym powietrzu. 

Co pomoże mi w utrzymaniu moich postanowień?

Moja ukochana tabelka! W tym miesiącu radosna i różowa ;) 

Dla przypomnienia zasady. 

Jeśli: 
  • wypijesz odpowiednią ilość wody
  • zjesz zdrowy posiłek
  • wykonasz trening
  • znajdziesz chwilę dla siebie
  • powstrzymasz się od fast-food'u
  • zrezygnujesz z kupnych niezdrowych słodyczy
  • nie wypijesz alkoholu
to zaznacz kratkę na zielono. Jeśli któraś z powyższych rzeczy nie zostanie spełniona to zamaluj kratkę na czerwono.

Korzystajcie śmiało i piszcie jak tam Wasze plany na początek wiosny.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoją opinią :)
Dziękuję za każdy komentarz. Jest mi niezwykle miło, że poświęciłeś mi czas.