Weź byka za rogi

Dziś poniedziałek... zauważyliście, że większość z nas zaczyna właśnie od poniedziałku? Co ma ten dzień w sobie magicznego, że chce nam się zmian? Problem jednak w tym, że jeśli przegapimy poniedziałek to czekamy do kolejnego, albo na początek miesiąca, a czasem nawet roku.
Czasem też zaczynamy coś robić i tracimy motywację, dopada to każdego, bo nasze życie to seria wzlotów i upadków. Więc jeśli potrafimy się podnieść to nie ma w tym nic złego.

Gorzej jeśli nie potrafimy wprowadzić żadnych zmian. Gorzej jeśli nasze życie jest nijakie. Jeśli chodzimy po tym świecie z myślą, że coś tu nie gra, ale nie mamy sił na zmianę.

Dlatego dziś mówię do Ciebie i do Ciebie, a także i do Ciebie i do siebie - weź byka za rogi i żyj tak jak chcesz żyć. Od teraz, od tego poniedziałku. Jeśli czytasz tego posta w inny dzień - także nie czekaj. Zmień coś tu i teraz. W tym właśnie momencie.

Ty bierzesz oddech i zaraz znów go weźmiesz. Ktoś w tym momencie niestety bierze swój ostatni. Mam nadzieję, że większość ludzi czuje, że przeżyło życie dobrze. Ze smutkami i upadkami, ale z poczuciem wdzięczności i z dumą, że było cudownie.
Dlatego na co czekasz? Chyba bez sensu tak trwać, chyba bez sensu się zamartwiać, chyba bez sensu się nieszczęśliwić i nie warto żyć dla kogoś, co nie?

Co chcesz zmienić?
Chcesz się więcej ruszać - no to dawaj! Zakładaj buty sportowe i poruszaj się choć chwilkę. Idź na spacer, idź na basen, włącz ulubioną muzykę i tańcz.
Chcesz się zdrowiej odżywiać? Wyszukaj ciekawy przepis, zainspiruj się i zacznij przygodę z gotowaniem.
Chcesz podróżować? Zaplanuj co Ci jest potrzebne i jak oszczędzić pieniądze oraz jak wyjechać tak, aby nie musieć wydać mln monet i zacznij realizować swoje czyny.

Małe rzeczy cieszą!
Chcesz być szczęśliwszy? Ciesz się z małych rzeczy. Nie musisz mieć wielkiego domu, nowego auta i zwiedzić całego świata, żeby móc powiedzieć że jesteś szczęśliwy. Możesz mieć po prostu dach nad głową, możesz mieć kromkę chleba a i tak czuć się spełnionym. Doceń to co masz, w tym momencie. Kubek pysznej kawy, uśmiech przyjaciółki, dobrą książkę i słońce za oknem. Nie szukaj cudzego szczęścia, ale wybieraj własne. Wbrew pozorom to nie jest takie trudne.Nie żyj przeszłością i nie martw się na zapas przyszłością. Co będzie to będzie, ale korzystaj z tej danej Ci teraz chwili. Bo każda z nich jest cenna.
Weź byka za rogi, nikt inny tego nie zrobi za Ciebie! To tylko i wyłącznie Twoje życie, więc jeśli chcesz żyć jego pełnią - nic Cie nie może powstrzymać.Doceń chwilę
Kiedyś szukałam swojego szczęścia. Nie do końca wiedziałam co nim jest. Teraz już wiem i dążę do niego. Szukam radości wszędzie. Robię to co chcę robić. Kończę swoją magisterkę - jasne, jest czasem ciężko. Ale co z tego? Jaka będzie satysfakcja po skończeniu wymarzonego kierunku studiów? Niesamowita!
Cieszę się z każdej chwili z bliskimi, uśmiech mojego Brata to najwspanialsza rzecz tego świata. Radość i duma moich rodziców - także. Spotkanie z przyjaciółmi jest bezcenne.
Odkrywam siebie w nowej roli, roli przyszłej panny młodej i choć pojawią się pewnie przeszkody czy trudności z organizacją to chcę wynieść z tego okresu jak najwięcej szczęśliwych wspomnień. Teraz chcę wynieść z każdej chwili tyle ile się da.

Nie obiecuję też sobie ani Tobie, że wiecznie będzie super. Będą łzy, będzie cierpienie, ale tylko po to żeby nas wzmocnić i docenić bardziej to co mamy, bo mamy naprawdę wiele. I naprawdę wiele zależy od nas.

Zycie jest piękne! :)

Komentarze

  1. Grunt to cieszyć się małymi rzeczami, doceniać każdy dzień w zdrowiu i dążyć do spełniania swoich marzeń :) Ja staram się cieszyć wszystkim co mnie otacza, drobnostkami :) Każdy czasami potrzebuje zmiany, ale wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś odczuwa taką potrzebę to nie odkłada tego na "następny poniedziałek" :) Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Najlepszy czas na działanie jest teraz.. ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Podziel się swoją opinią :)
Dziękuję za każdy komentarz. Jest mi niezwykle miło, że poświęciłeś mi czas.

Popularne posty